Kaktuszok Honlapja

Itt a kaktuszok gondozása,oltása,szaporitása,teleltetése,öntözése,átültetése, kártevők elleni védekezés,és avokádó gyökereztetése

A kaktuszok gondozása





Ebben a rövid írásban - egy gyorstalpalóhoz hasonlóan - szeretnék tanácsot adni a kezdő kaktusztartóknak, hogy hogyan kezeljék frissen szerzett növényüket.

rofi kaktusztartóknak már nem kell tanácsot adni, hiszen ők már a legapróbb részletekig tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy hogyan kell kaktuszokat nevelni, szaporítani és teleltetni. Ezért ebben a rövid írásban - egy gyorstalpalóhoz hasonlóan - szeretnék tanácsot adni a kezdő kaktusztartóknak, hogy sem ők, sem pedig növényük ne szenvedjen a rossz gondozás következtében.

Kaktuszt nem túl bonyolult hobbi szinten tartani, csupán néhány alapvető szabályt kell betartani:

1.   Kaktuszok tökéletes társai a rohanó, állandóan elfoglalt mai ember számára, hiszen az egyik legalapvetőbb szabály, hogy inkább ne locsoljuk, mint túl sokat locsoljuk. A legfőbb ellenségük a kaktuszoknak és pozsgásaknak a túllocsolás. Akkor locsoljuk, ha már teljesen száraz a földje. Tavasszal inkább reggel, nyáron inkább este.

2.   A teleltetés után a lehető leghamarabb (tapasztalatom szerint már április közepén) ki kell tenni egy védett, napsütötte helyre, hogy elég időt adjunk a kaktuszunknak, hogy megszokja a napfényt. Ha később május-júniusban kerülnek az erős napsütésbe, akkor szinte biztos, hogy károsodni fognak.

3.   A kaktuszok csak akkor érzik jól magukat, ha naponta legalább 4-5 órát közvetlenül süti őket a nap. Ez nagyon lényeges. Ellenkező esetben nem fejlődnek megfelelően.

4.   Ugyancsak fontos, hogy áprilistól októberig, azaz a szabadban való tartózkodásuk alatt hetente, de legalább kéthetente kapjanak kaktusz tápoldatot. Sokat segít a fejlődésükben és elősegíti a virágzást.

5.   Október végén vagy a fagyos idő beálltával hozzuk be őket a szabadból. Néhány faj tényleg fagyálló, de kezdők inkább ne kísérletezzenek ezzel.

6.   Télen ideális esetben világos, fűtetlen helyiségbe (szobába, lépcsőházba, garázsba stb.) tegyük. De a fűtött szobában is átvészelik a telet. Ami viszont különösen fontos: NE LOCSOLJUK!! Még akkor sem, ha fűtött szobába telelnek. Ugyanis ilyenkor a kaktuszok pihennek. Számomra ezt volt a legnehezebb elfogadni, hiszen a többi virág télen is igényli a locsolást. Leghamarabb február végén, március elején adjunk kevés vizet. És fokozatosan kéthetente, majd hetente locsolva „ébresszük fel" kaktuszainkat.

Ha a friss kaktusztulajdonos ezt a hat pontot betartja, növénye nemcsak nagyra nő, hanem virágzással fogja meghálálni a gondoskodást.





Kaktusz megporzása
A porzók, szirmok száma, a virágok színe, mérete, elhelyezkedése nagyon sokféle.

Sokszor néhány óra elteltével már el is hervadnak, de olyan tömegben jelenhetnek meg a növényen, hogy a virágzás napokig vagy hetekig is eltarthat. A megporzást rovarok, madarak, denevérek végzik.




                                A weboldal folyamatosan bővül!

--------------------------------------------------------------------------------------------




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 17
Tegnapi: 43
Heti: 120
Havi: 651
Össz.: 545 092

Látogatottság növelés
Oldal: Kaktuszok gondozása
Kaktuszok Honlapja - © 2008 - 2024 - k-aktuszok.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »